Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Koffiekamer« Terug naar discussie overzicht

Schuldenberg tikkende tijdbom?

652 Posts
Pagina: «« 1 ... 28 29 30 31 32 33 | Laatste | Omlaag ↓
  1. Partout 29 januari 2025 07:58
    De techbedrijven zijn er als de kippen bij om te formuleren dat het juist een prima ontwikkeling is voor AI nu de Chinezen voor.5.6! Miljoen hetzelfde presteren wat bij de sector een rekening opleverde van tientallen, zo geen honderden miljarden. Hoe dat geld ooit nog terugverdiend moet worden? Dat vertelt hun sprookje niet..
    Dat de Chinezen hun AI Open Source aanbieden wordt eenvoudigweg genegeerd. Up, up, up het moet en het zal. Zelfkritiek, het moeilijkste wat er is, kom je nauwelijks tegen.
  2. Partout 29 januari 2025 17:09
    Heeft DeepSeek volop bij OpenAI afgetapt? Microsoft en Trumps AI-tsaar denken van wel..

    De pot verwijt de ketel dat ie zwart ziet zonder enig bewijs. Zelf hebben voornoemden miljarden data als raven gestolen en onnoemelijk vaak copyrights geschonden. Vele rechtszaken zullen nog volgen.
  3. Partout 29 januari 2025 21:33
    Ziezo de FED poppenkast zit er weer op. Trump heeft vooralsnog het nakijken.
    Niet 1 kritische vraag ivm de Himalaya hoge staatsschuld. De hypocrisie!
    Een hele zaal vol met financiële topjournalisten, niet 1 durft het aan om Powell eens flink door te zagen. Amerika is technisch failliet, aldus Yellen in haar brief. Je zou toch zeggen, da’s wel een dingetje om eens een boom over op te zetten?
    Ach, dat vreselijk stinkende lijkt komt vanzelf wel x uit de kast vallen.
    Het meest belangrijke rentetarief, dat op de staatsschuld, wordt immers met de dag hoger..
    I
  4. Martin Cornelis K. 2 februari 2025 10:50
    Stijgende rente, daar is een eenvoudige oplossing voor, QE infinity. De FED gaat uiteindelijk door de knieen en zet de geldpers aan.
    Trump krijgt lagere rente links of rechtsom. Inflatie is van harte welkom om de enorme schuldenberg te verdampen. Mensen die de geschiedenis kennen weten de gevolgen. Succes ermee !
  5. Partout 2 februari 2025 14:45
    De FED is juist zijn giga porto aan het opschonen.

    De Federal Reserve (Fed) is sinds juni 2022 bezig met het verkleinen van haar balans, een proces dat bekendstaat als kwantitatieve verkrapping (quantitative tightening of QT). Dit houdt in dat de Fed aflopende obligaties en andere activa niet herinvesteert, waardoor de totale activa op de balans afnemen. Sinds het hoogtepunt van $8,96 biljoen in april 2022 is de balans met ongeveer $757 miljard gedaald.
    STLOUISFED.ORG

    In september 2024 gaf Roberto Perli, beheerder van de System Open Market Account van de Fed, aan dat er nog aanzienlijke ruimte is om de balans verder te verkleinen. Hij benadrukte dat de huidige druk op de repomarkt niet zodanig is dat deze de federal funds rate beïnvloedt, wat suggereert dat de balans verder kan worden ingekrompen zonder nadelige gevolgen.
    NL.INVESTING.COM

    In maart 2024 besprak de Fed de mogelijkheid om het tempo van de balansafbouw te halveren, door de afvloeiing van aflopende staatsobligaties te verminderen tot $30 miljard per maand, terwijl de limiet voor door hypotheek gedekte waardepapieren op $35 miljard per maand zou blijven. Dit zou in lijn zijn met het voornemen van de Fed om op de lange termijn voornamelijk schatkistpapier aan te houden.
    Het doel van deze balansafbouw is om overtollige liquiditeit uit het financiële systeem te halen en zo de inflatiedruk te verminderen. De Fed blijft de economische indicatoren nauwlettend volgen om te bepalen hoe ver en hoe snel de balansafbouw moet worden voortgezet.

    Hogere rentes op staatsleningen is killing voor de economie, de bedrijven en consumenten gaan in steeds grotere getale failleren. De tarieven oorlog is losgebarsten, dit gaat zeker weten tot verslechtering leiden van de Amerikaanse economie.

    Deepseek houdt het op Open Source.
    Je kunt je afvragen of de algehele vercommercialisering van AI wel zo’n goed idee is? Waarom kiest het Westen of desnoods alleen EU niet ook voor Open Source? Net zoals ik voorstander ben van publiek gefinancierde gezondheidszorg, water- en stroom voorziening, openbaar vervoer etc.
    Het internet is vooralsnog ook voor iedereen toegankelijk. Het is m.i. van de gekke dat AI dat niet zou zijn.
    De strijd om octrooien als het over de nieuwste chips gaat is m.i. een verloren strijd. Deepseek werkte trouwens met ‘verouderde’ chips.
    USA probeert de markt voor de meest geavanceerde chips (oa Asml) voor China op slot te houden, een neo-koloniale, heilloze weg dunkt mij.
  6. Partout 2 februari 2025 21:46
    Business AM

    Goldman Sachs: Sterke toename shortposities op Amerikaanse aandelen, marktcrash in zicht?
    Goldman Sachs: Sterke toename shortposities op Amerikaanse aandelen, marktcrash in zicht?Goldman Sachs – Michael Nagle/Bloomberg via Getty Images
    AANDELEN
    businessam.be
    ?Door businessam.be
    ? Zondag 2 februari 2025 om 08:30

    Shortposities op Amerikaanse aandelen zijn sterk gestegen door de zorgen over een mogelijke crash van de markt.
    In januari vertienvoudigden de shortposities ten opzichte van de longposities, wat duidt op een groeiende bezorgdheid onder handelaren.
    De verschuiving in het sentiment staat in schril contrast met november, toen hedgefondsen zwaar investeerden in longposities, anticiperend op de groei van de markt.
    Zorgen over een mogelijke marktcrash voeden aanzienlijke shortposities tegen Amerikaanse aandelen. Goldman Sachs rapporteert een dramatische toename van deze weddenschappen, wat duidt op groeiende bezorgdheid onder handelaren. In januari vertienvoudigden de inzet op Amerikaanse aandelen in vergelijking met inzet op stijgende aandelen, wat suggereert dat veel shortbeleggers hebben geprofiteerd van de recente tech sell-off die werd veroorzaakt door de opkomst van de Chinese AI-concurrent DeepSeek.
  7. Martin Cornelis K. 4 februari 2025 10:20
    Er komen niet alleen tegen maatregelen van landen als Mexico, Canada en China, maar ook
    de drugskartels gaan hard optreden. Ze gaan de Amerikaanse bewakers van de grens met drones aanvallen.
    Dat is een slimme techniek, waarbij veel Amerikaanse slachtoffers zullen vallen.
    De deal met Mexico om de zuid grens te bewaken is kansloos, verwacht nul komma nul steun van Mexico.
    Ten eerste is de Mexicaanse overheid tot op het bot corrupt en knijpen een oogje toe voor wat centjes.
    En laten de drugskartels nu heel veel centjes hebben.
    Amerika heeft niks aan een hek en wat bewakers, dat is nauwelijk serieus te nemen.
    Er is een mijnenveld van tien kilometer breed nodig over drieduizend kilometer samen met minimaal vijf honderd duizend militairen (die niet corrupt zijn). Het gehele gebied moet door sensoren en radar afgedekt worden, zodat binnen dringen onmogelijk kan zonder op te vallen.
    De kosten om zoiets te realiseren zijn minimaal 5 triljoen US dollar, een onmogelijke opgaven.
    Daarbij lopen er 20 miljoen verslaafden rond in de USA. Gek genoeg laat Trump die met rust, dan is de vraag naar drugs (nog steeds) zeer hoog. Zijn aanpak zal nooit werken, zonder de drugsverslaafden zelf vast te zetten.
    Verplicht afkicken in een werkkamp, de enige aanpak die werkt (om de vraag te verminderen).
    Het blijft dus dweilen met open kraan. Vrees dat alle maatregelen die Trump treft geen hout snijden.

    Die zogenaamde bezuinigingen, die Musk moet doorvoeren gaat weinig opleveren.
    Misschien had Musk ff naar Milei (Argentinie) moeten kijken. Die stuurden gelijk 50% van de ambtenaren naar huis.
    Het zogenaamde afbouwen door de FED (QT) van de schuld is natuurlijk nep, die schuld wordt niet afgelost, maar schuift door naar een ander potje (bv bank of pensioenfonds). In het huidige tempo gaat het nog tien jaar duren (waar gaat dit over ?).
    Ik zeg, het is niks, het wordt niks en de Amerikaanse staatsschuld gaat tot de hemelpoort oplopen.
652 Posts
Pagina: «« 1 ... 28 29 30 31 32 33 | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.